close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie RP w Montrealu należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: paszportowych, prawnych i obywatelskich. W sprawach prawnych i obywatelskich sugerujemy wcześniejszy, przed zarejestrowaniem się na wizytę, kontakt z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej (montreal.info@msz.gov.pl) w celu omówienia danej sprawy.

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w godzinach otwarcia Konsulatu – informacje na ten temat znaleźć można tutaj.

   

  Przy każdej wizycie w Konsulacie RP w Montrealu należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Konsulat RP w Montrealu jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie pod numerem telefonu: +1 514 840 6080.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: