close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 marca 2019

  Polski Balet Narodowy na zaproszenie Grands Ballets Canadiens de Montréal wystąpi z gościnnymi spektaklami w Montrealu. Aranżację klasycznego baletu „Jezioro łabędzie” będzie można obejrzeć od 21 lutego do 2 marca na scenie Wilfrid-Pelletier na Place-des-Arts.

  Młody carewicz Mikołaj, wielbiciel muzyki Czajkowskiego, pewnego dnia słucha utworów tego kompozytora, granych przez młodą księżniczkę Alicją Heską, odwiedzającą dwór carski. Zakochuje się momentalnie, czym gniewa ojca, cara.

   

  W ten sposób rozpoczyna się „Jezioro łabędzie” w aranżacji Polskiego Baletu Narodowego.  Zachowując kwintesencję oryginalnego baletu fabuła spektaklu prezentowanego przez Polski Balet Narodowy rozgrywa się w imperialnej Rosji za czasów cara Aleksandra III. Carewicz Mikołaj jest rozdarty pomiędzy swoją miłością z młodości – księżniczką Alicją Heską, a swoją pasją do baletnicy – Marii Matyldy Krzesińskiej. Rozdarty między czułością a pasją, białym a czarnym łabędziem, młody książę jest zagubiony pomiędzy dwiema miłościami. Za sprawą muzyki Czajkowskiego przeżyjcie tę wspaniałą historię miłosną przeniesioną na dwór cara Aleksandra III.

   

  Tocząca się pomiędzy rzeczywistością a fantazją spektakularna produkcja Polskiego Baletu Narodowego święciła prawdziwe triumfy po jej premierze w Warszawie w 2017 r. Teraz ten klejnot klasycznego repertuaru w aranżacji baletu z Polski powraca do Montrealu w choreografii dyrektora artystycznego Krzysztofa Pastora oraz przy akompaniamencie Orchestre des Grands Ballets.

   

  Występy Polskiego Baletu Narodowego w Montrealu stały się możliwe dzięki wsparciu ze strony Fundacji Rodziny Korwin-Szymanowskich oraz Fundacji Jane Skoryna.

   

  Balet klasyczny
  21.02.2019-02.03.2019
  Scena Wilfrid-Pelletier, Place des Arts
  Spektakl trzygodzinny z dwiema przerwami
  Zakup biletów: grandsballets.com/ 514.849.0269
  Dodatkowe informacje – Grands Ballets Canadiens de Montréal

   

  UWAGA: Losowanie dwóch biletów na premierę baletu w dn. 21 lutego 2019 r.

   

  Osoby zainteresowane udziałem w losowaniu proszone są o samodzielną rejestrację na stronie Grands Ballets Canadiens de Montréal (podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail) w terminie do 18 lutego 2019 r. (do końca dnia) Zwycięzcy zostaną poinformowani pocztą elektroniczną w dniu 19 lutego 2019 r.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: